Podzimní sraz 2019

Odpovědět
Uživatelský avatar
vladas
Site Admin
Příspěvky: 19
Registrován: 29 kvě 2017 22:46
Bydliště: Morašice
Kontaktovat uživatele:

Podzimní sraz 2019

Příspěvek od vladas » 02 úno 2019 13:44

Termín: 5-8.9.2019
Místo konání: Teplice
Pořadatelé: Pařez a Onyko
:wawe:

Uživatelský avatar
vladas
Site Admin
Příspěvky: 19
Registrován: 29 kvě 2017 22:46
Bydliště: Morašice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní sraz 2019

Příspěvek od vladas » 18 srp 2019 21:29

Kruťácká rodino, ještě 2 víkendy a je tu náš podzimní scuk. Je ten správný čas na informace.

Místem konánī je lázeňské město Bílina, které leží 16 km od Teplic.

Måme zajištěné ubytovånī v chatičkách v kempu KYSELKA. Zeleň, upravené prostranstvī. Chatky, některē staršī, některé nové, někde válendy, někde palandy, stolek, židličky, police na věci, el. zásuvka. Vše v normě.

150 kč/lůžko/noc
10 kč lázeňský poplatek/den/človėk
6 kč ubytovací poplatek/den/člověk
50 ķč povlečeni 1 lůžko
20 kč motorka/den
Sprchy, teplá voda po celý den, wc a umyvarka pěkné, žádné žetony, máme to v ceně pobytu.

Je tu kulturní mistnost, která bude připravena pro připad nehostinneho počasi.

Přimo v areálu je restaurace, do restaurace vchod zvenči mimo kemp, ale uvnitř areålu je terasa - bude vyhrazena pro nås. Tam budeme snídat a večeřet, po večeři můžeme posedět … Čepuje se Březňak 11° a Zlatý bažant 12°.

K dispozici pro nás dále bezplatně:
velké koupaliště, 2 pinpongové stoly, nohejbalové hřiště, petank, ruské kuželky, pro hračičky pískoviště.

Ohniště - Naše představa je, že každý večer si uděláme ohníček . hvėzdičky na nebi slībily, že k tomu budou svítit jak o život.
Přivezu nějaké buřtíky (z masa, ne ze soji). Rozpočítám na kusy, budete dělat čárky, na konci pobytu mi dáte. K tomu chleba, hořčice, křen a zelný salátek ode mne gratis.

Je tu kuchyňka, kde si kdykoliv můžete uvařit kávu čaj atd. Kávu čaj mlíčka cukr sebou nevozte, to tam bude od nás připraveno. Pochopitelně pro vás gratis. A krom jejich zařizeni přistavīme i naše 2 konvice, tak to bude určitě přijemné kafíčkovánī. Sladké ke kávě bude pochopitelně domåcí, každý den čerstvé, abyste nàm tu nezhubli.

Snídaně a večeře:
Jak už jsem psala, v kempu na terase restaurace. Je domluvena jednotná cena 200,- za večeři + snídani. U první večeře si nahlásíte kolik večeří a kolik snídaní tam budete a zaplatíte najednou vše dopředu. Pokud tedy bude někdo od čtvrtka do neděle, zaplatí ve čtvrtek večer při večeři 600,- Kč a má v tom 6 jídel až do konce pobytu.
Snídaně 8 až 9 hod
Budou formou rautíku. Takže každý si tam snad najde, co bude chtít posnídat.

Večeře 19 hod
Čtvrtek: brabec, bramborový knedlík, červené zelí
Pátek : kuřecí řízek, brambor
Sobota: maďarský guláš, knedlík
Pokud bude chtít někdo jíst něco jiného, individuálně si domluví předem při placení

ČTVRTEK program

My budeme v kempu od dopoledne.
Telefony: Onyko - 608 965 060 Pařez - 723 838 513

Nahlásíte se na recepci, ubytujete se. Na pátek nechystáme žádný program. Odpočivejte po cestě podle svého. Kdo přijede brzo, může do restaurace na oběd, odpoledne na nějaké malé zakousnutí. Když bude přát počasí, můžete se jít vykoupat. Můžete jít na procházku po Bílině. Nadšenci si můžou jít vylízt naproti na kopec Bořeň (cha cha cha, kdo ano, dostane medaily)
Večer posez na terásce restaurace, ohníček s pečením buřtů. Nepřehnat to s alkoholem kvůli pátečnímu programu !!!

PÁTEK program

Vstávat, snídat pokud možno v 8 hod., v 8.45 se řadíme na cestě k vrátnici, v 9 hodin start na VELKOU výjižďku.

Projedeme Bílinu se 3 kruháčema, pak pokračujeme do Teplic po dvouproudovce, odbočíme na dálnici na Ústí. Pojedeme asi 15 km. V Ústí upozorním na historicky vzácné podmostí. Po pravé straně nad vámi na kopci zámeček Větruše. Možná budeme mít štěstí a nad hlavami nám bude jezdit lanovka z Větruše do obchodního domu Forum. Po překonání velké křižovatky už dál pojedeme po silnici mapující levobok řeky Labe. Uvidíte Mariánský most. Kochejte se přírodou na druhém břehu, po levé ruce jedeme pod skalním masívem. Mariánská skála a kamenolom, ten pak uvidíte při zpáteční cestě zdálky. Jedeme kolem Labského přístaviště a překladiště. Pak průjezd Děčínem. Uvidíte z výšky celé město. Vlevo v kopci - Pastýřská stěna s restaurací, uvidíte Děčínský zámek, opět jedeme kolem přístavu. Za Děčínem projedeme pár vesniček s krásnými domečky, a po ujetých 70 km nás čeká cíl cesty … TEN neprozradím, musí být i nějaké to překvapení. V cíli cesty bychom mohli být za hodinu a čtvrt.

10.30 hod – je pro nás připravena poměrně velká akce. Má celkem 3 části. Potkáte se s historií. V jedné z těch částí se zaraduje duše motorkářů a jestli se zadaří, přijdou si i motorky na své. A v jedné části se dostanete na místa, kde moc lidí z Česka nebylo a ani o něm veřejnost neví. NEZAPOMEŇTE SI SEBOU VZÍT BATERKY !!! No a doufáme, že se vám tahle akce vrýpne do paměti. Celkem to je na 2,5 až 3 hodiny. Vstupné: celkem to stojí 250,- Kč na osobu, ale máme domluveno, že pokud nás bude alespoň 35, bude to se slevou, za 200,- kč. A ještě doporučení, vemte si do kapsy aspoň malou svačinku a pití. Budeme uprostřed kopců, široko daleko nic, žádný obchod. Ať dožijete oběda.

Zpátečníci cestu jsme zvolili trochu jinou trasou. Opět projedeme Děčín, ale přejedeme přes Labe a pojedeme tentokrát po pravoboku proti proudu řeky. Nezapomeňte se kochat okolím. V Ústí tentokrát projedeme ulicí kolem chemičky, tuhle ulici důvěrně znáte ze seriálu Rapl. Chemička je obrovský areál, město ve městě. Projedeme Přestanov, Chabařovice. Pojedeme kolem jednoho ze 7 pomníků věnovaných bitvě u Chlumce. Pak projedeme historickou částí Teplic. To bude sice malinko adrenalinové, ale je to pořád po hlavní, to se zvládne. A pak už jen dvouproudovka zpátky do Bíliny do kempu. Teplice budete mít po cestě jako na dlani.

Oběd bude zhruba v polovině zpáteční cesty. V restauraci Šmak v Březnu, od cca 13.30 do 14 hod přijezd. Sezení na verandě. Lidské ceny. Máte výběr ze 3 jídel, budu se vás ptát ve čtvrtek co kdo budete chtít, abych předem nahlásila telefonem přibližný počet:
Hovězí guláš s houskovým knedlíkem
Játra s rýží
Kuřecí plátek, šunka, syr, šťouchané brambory

Po jídle odjezd do kempu. Návrat cca 16.30 až 17 hodin. …a pak už jen večeře a pak opět posez, ohníček, buřty.

SOBOTA program

Na dohod kamenem od kempu je stáčírna kyselky, která v Bílině pramení. Dnes to je soukromý podnik, jehož majitel je nejen podnikatel, ale zapálený vypravěč o kyselce, historii pramenů, stáčení, o výrobě, technologiích, o svém podniku. Je na 11 hodinu domluvena exkurze.
Chtěli bychom ještě před exkurzí udělat společné foto před budovou Kyselky.

Trochu nám dělá vrásky, že pan majitel nás chce rozdělit do dvou skupin. To by nám nevadilo, kdyby on nepovídal sice zajímavě a krásně, ale dlouho. Takže buď ho na místě musíme nějakým zázrakem přesvědčit, že nás musí vzít najednou, a nebo se rozdělíme, ale obě skupiny budou mít úkol ho hnát dopředu. Protože ve 13 hodin bychom se měli řadit a ve 13.15 odjezd do Mostu- cca 20 min jízdy- kde máme u Švejka zajištěný oběd. Vstupné exkurze do Bílinské Kyselky je 70,- Kč na osobu.

Oběd u Švejka by měl být také svižný. Jednak se o restauraci budeme dělit s jednou svatbou a jednak pak je připraven další program. Nevíme kdo bude na terase a kdo uvnitř restaurace, to podle toho, co si vyberou svatebčani. Ale myslím, že to nám může být jedno. Ceny v lidštině, cena kolem 100 Kč za jídlo. Opět máte výběr, který mi nahlásíte den předem:
Svíčková s knedlíkem
Kotlet se sýrem a šťouchaný brambor
Kuřecí plátek s rýží

Z oběda přejedeme jen pár km do kostela Nanebevzetí Panny Marie. Je to ten, který se před 50 lety stěhoval po kolejích jinam, aby ustoupil těžbě uhlí. Sám kostel je hezký, uvnitř zařízení pěkné. Ale my vás tam zveme kvůli něčemu jinému. Ve věži kostela je umístěna stálá expozice právě k historii místa.
Vidíte na fotografiích, jak vypadal Most před bouráním. Jak to vypadalo, když se bouralo. Jak tam pak byla jen velká těžní jáma. A ta už se po vytěžení zčásti rekultivovala a dnes tam je obrovský nový prostor. Budete tam vidět ve zkratce běh dějin. Kdo tam byl, odcházel nadšený.
A pak nám v suterénu kostela pustí ještě film.
Opět se o kostel budeme muset podělit s jednou svatbou, ale je to vymyšlené. Musíme tam přijet nejpozději na 15 hod. Jejich obřad bude v chrámu kostela, my budeme ve věži, odkud musíme vypadnout předtím, než svatebčani budou odcházet … to totiž zvoní zvony a to bychom přišli o uši. My se přemístíme z věže do kinosálu, kde nám pustí film.
Vstupné: Běžně je věž 50 Kč a prohlídka chrámu s filmem100,- …my jsme domluvili, že do chrámu nepůjdeme, Půjdeme jen na věž a pak na film, dohromady 100,- na osobu.

Kolem kostela je nádherné veliké prostranství. Tam bychom si udělali druhé společné foto.

Z kostela vyjedeme na kopec Hněvín. Tam je komerčně upravený hrádeček. Poslouží nám k tomu, abyste viděli celé Mostecko z výšky.

Kdo bude unaven, vrátí se do kempu, nemáte kde zabloudit. S ostatními pojedeme ještě pár km volnou jízdou za Most, pozdravit na kraj těžní jámy Severočeských uhelných dolů velkorypadlo, které teď ukusuje krajinu hned u kraje. No a pak hurá do kempu.

Takže v sobotu si moc nezajezdíte. Stroje si před nedělním návratem domů odpočinou. Ale snad i sobotní program se vám bude líbit.
Večer opět večeře, posezení, ohníček.

NEDĚLE program
Tak vám kamarádi po snídani poděkujeme za návštěvu, vzpomínejte na srazík jen v dobrém a šťastný návrat do domovů Čech Moravy Slezka i Slovenska.

Na závěr:
V pátek dlouhá výjižďka, v sobotu jen pár km. V pátek jedna velká akce v pohodovém rytmu, v sobotu trošku kalup mezi 4mi akcemi s mezipřistáním u oběda. Ale snad se to ve finále všechno vyváží.

Všude, kde budete baštit, jsme se snažili domluvit to tak, abyste dlouho na jídlo nečekali. Všude jsme avizovali: jídlo musí být teplé! Nejíme nerozmrzlé knedlíky z mrazáku ani studené omajdy! Tak tohle snad klapne.
Nikde jsme neobjednávali polévku … pokud někdo bude chtít, polévku si může dát, tu mají všude i bez objednávání.

Tak snad bude spokojenost ……vůbec se na vás netěšíme.
Vaši Pařez a Onyko Pařez

Sweder
Příspěvky: 5
Registrován: 11 čer 2019 22:51
Bydliště: Žatec

Re: Podzimní sraz 2019

Příspěvek od Sweder » 23 srp 2019 13:54

Ježíš, já chci taky! Snad se mi povede se alespoň jeden den se urvat a někde vás dojedu.
Jinak klobouk dolů za přípravu!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host